Activiteiten & Actueel

Beplantingsplan voor de fruittuin

De fruittuin is een fructuarium geworden: een arboretum van leifruitbomen en -struiken. In de tuin vindt u de meest uiteenlopende soorten fruitdragende bomen. Naast de 'alledaagse' fruitbomen staan er ook onbekende fruitdragende bomen. Wat dacht u van een prairiebanaan of een aardbeiboom? De overeenkomst is dat ze allemaal worden opgekweekt als leifruitbomen en struiken. Ook in de leivormen bieden we u weer een variatie aan: waaiers, verticale snoeren, palmetten enz.

In de onderstaande tabel is de gewenste vermelding van de donor opgenomen achter de plantnaam. Mocht de vermelding niet correct zijn of niet zijn opgenomen, stuur dan even een mailtje naar info(at)apeldoorn.groei.nl. De Latijnse namen in het overzicht bevatten een link naar een artikel over die fruitsoort.

 

 

 

 

BEPLANTINGSPLAN FRUCTUARIUM G&B A’DOORN

 A:

  1. Ficus carica (Vijg, ras onbekend) Rita Harperink
  2. Prunus persica 'Rubira' (Perzik) Monique Linthorst
  3. Prunus persica 'Red Haven' Theateratelier Apeldoorn
  4. Prunus persica var. Nucipersica ‘Madame Blanchet’ (Nectarine) Henk van de Regie

B:

  1. Ficus carica (Vijg, ras onbekend)  Lucía, Daniel, Linus & Valeria
  2. Vitis vinifera ‘Sauvignon Blanc’ (Druif) Progressief Sociaal Apeldoorn (PSA)
  3. Pyrus communis ‘Clapp’s Favourite’ (Peer) Ton
  4. Pyrus communis ‘Super Trévoux’ (Peer) Stephan/Sandra
  5. Pyrus communis ‘Conference’ (Peer) A.G. Wolves-Meutstege
  6. Pyrus communis ‘Louise Bonne d’Avranches’ (Peer) Ontwerpinstituut
  7. Vitis vinifera ‘Merlot’ (Druif) Joost en Els
  8. Pyrus communis ‘Louise Bonne d’Avranches’ (Peer) Kim/Daan/Hugo
  9. Pyrus communis ‘Doyenne du Comice’ (Peer) J. Reinders
  10. Pyrus communis 'Sweet Jill' (Peer) Fam. Fritzlin
  11. Ficus carica (Vijg, ras onbekend)  Lucía, Daniel, Linus & Valeria

C1:

  1. Akebia quinata (Schijnaugurk)  Slaapidee
  2. Arbutus unedo (Aardbeiboom) Y Huym
  3. Arbutus unedo (Aardbeiboom) DeViool Baukje van Schie
  4. Cornus kousa (Japanse Kornoelje) Ingrid en RobertJan
  5. Cornus mas (Gele Kornoelje) Wijkraad Centrum
  6. Elaeagnus multiflora (Olijfwilg) Wijkraad Centrum
  7. Elaeagnus multiflora (Olijfwilg) Wijkraad Centrum
  8. Hippophae rhamnoides 'Pollmix' (Duindoorn, man) Wijkraad Centrum
  9. Hippophae rhamnoides (Duindoorn, vrouw) Wijkraad Centrum
  10. Hippophae rhamnoides 'Leikora' (Duindoorn, vrouw) Slaapidee
  11. Hippophae rhamnoides 'Pollmix' (Duindoorn, man) Slaapidee
  12. Poncirus trifoliata (Wilde Citroen) Delicious media
  13. Ziziphus jujuba (Chinese dadel) Moeder en dochter
  14. Ziziphus jujuba (Chinese dadel) Anke Voetreflex

C2:

  1. Akebia quinata (Schijnaugurk) Jeanne
  2. Diospyrus kaki (Kaki, Sharon) Frank
  3. Diospyrus kaki (Kaki, Sharon) M&J-2015
  4. Prunus spinosa (Sleedoorn) Fam Boon
  5. Prunus spinosa (Sleedoorn) Groen Links
  6. Prunus dulcis (Amandel) Marie Anne
  7. Prunus dulcis (Amandel) C.A. Donneck/J.C. Visser
  8. Hovenia dulcis (Japanse krentenboom) Waka-waka
  9. Hovenia dulcis (Japanse krentenboom) Groen Links

D:

  1. Pyrus communis 'Doyenne du Comice' (Peer) Suze van den Hoeven
  2. Pyrus communis 'Williams' (Peer) Lisnet
  3. Pyrus communis Conference (Peer) Bert van Ommeren
  4. Pyrus communis Supertrévoux (Peer) Sanne, Marije, Nadine
  5. Pyrus pyrifolia ‘Tama’ (Nashipeer) Habo
  6. Pyrus pyrifolia ‘Hosui’ (Nashipeer) Noor van den Hoeven

E1:

  1. Cydonia oblonga (Kweepeer) MWMCM 140215
  2. Cydonia oblonga (Kweepeer) Sporters van Anders Fit
  3. Malus domestica ‘Alkmene’ (Appel) Sporters van Anders Fit

E2:

  1. Malus domestica ‘Elstar’ (Appel) OBS Spitsbergen
  2. Malus domestica ‘The Queen’ (Appel) Helena Klip
  3. Malus domestica ‘Cox Pomona’ (Appel) Janneke Klip
  4. Prunus cerasus ‘Early River’ (Morel) Wilco Stronks Music.nl
  5. Prunus cerasus ‘Morello’ (Morel) Renee Krijgsman Fotografie
  6. Pyrus communis (Peer, ras onbekend) Chris
  7. Mespilus germanica (Mispel) Tru Jo T

F1:

  1. Prunus avium (Kers, onbekend ras) Chris
  2. Prunus avium ‘Bütners Rote’ (Kers) Jan Stolk
  3. Prunus avium ‘Hedelfinger Riesenkirsche’ (Kers) Bellerttuinen.nl
  4. Prunus domestica ‘Reine Claude d’Althan’ (Pruim) Alien
  5. Prunus domestica ‘Reine Claude Verte’ (Pruim) Thanasis
  6. Prunus domestica ‘Opal’ (Pruim) FNV Abva Kabo Afd Veluwe
  7. Prunus domestica ‘Victoria ’ (Pruim) FNV Abva Kabo Afd Veluwe
  8. Prunus armeniaca 'Bredase' (Abrikoos)  FNV Abva Kabo Afd Veluwe
  9. Prunus armeniaca 'Tros Oranje' (Abrikoos)  Beer
  10. Prunus domestica ‘Early Laxton’ Demasque Coaching
  11. Prunus domestica ‘Damson’ Rienko, in memoriam
  12. Prunus domestica ‘Voyageur’ Putti

F2

  1. Decaisnea fargesii (Augurkenstruik) Volver-projectkoor voor Zuid-Amerikaanse muziek
  2. Schisandra chinensis (Schisandrabes) Henk Veurman
  3. Schisandra chinensis (Schisandrabes) Britt en Maud
  4. Rubus idaeus (Framboos) 'Malling Promise' .....................................
  5. Malus domestica 'Golden delicious' Margriet van der Bijl
  6. Malus domestica ‘Gala’ Merel

G:

  1. Chaenomeles x superba 'Jet Trail', wit (Kwee) Buurttuin de Heeze
  2. Chaenomeles x superba 'Texas Scarlet', rood (Kwee) Gisela Wanders
  3. Malus domestica ‘Redspring’ (Appel) Ontwerp Atelier Apeldoorn
  4. Malus domestica ‘Redspring’ (Appel) Margriet Nieuwenhuis
  5. Malus domestica ‘Redspring’ (Appel) Fam. Eleveld
  6. Malus domestica ‘Redspring’ (Appel) At Carol’s
  7. Malus domestica ‘Redspring’ (Appel) Grootvader Nicolaas Teunis Griffioen
  8. Malus domestica ‘Redlane’ (Mini-appel) Chris Schut
  9. Malus domestica ‘Redlane’ (Mini-appel) Henriette Jafer-Freriks
  10. Malus domestica ‘Moonlight’ (Appel) Rob
  11. Malus domestica ‘Moonlight’ (Appel) Rinke
  12. Malus domestica ‘Moonlight’ (Appel) Karin
  13. Malus domestica ‘Moonlight’ (Appel) A.W. Reijnhout
  14. Malus domestica ‘Moonlight’ (Appel) Vader Nicolaas Gerrit Griffioen

H: 

  1. Asimina triloba (Prairiebanaan) Karin van den Heuvel
  2. Asimina triloba (Prairiebanaan) D.Swart/J.Swart-van Nieuwenhuijzen
  3. Aronia prunifolia 'Viking' (Appelbes) G. Wagelaar
  4. Malus domestica 'Elstar' (Appel) Tuinclub de Bosanemoon
  5. Malus domestica ‘Cox Orange Pippin’ (Appel) Bets
  6. Malus domestica ‘Jonagold’ (Appel) Fam van Wijk
  7. Malus domestica ‘Elstar’ (Appel) NetJEwerk
  8. Rubus ursinus x idaeus 'Thornless Boysenberry' (Boysenbes, braamframboos)  M&J 2015
  9. Rubus tayberry (Taybes, braamframboos) Joke van Ameijde
  10. Rubus fruticosus ‘Black satin’ (Braam)  ........................................
  11. Rubus idaeus 'Malling Promise' (Framboos) Helene


I: 

  1. Actinidia deliciosa ‘Jenny’ (Kiwi zelf bestuivend) Ilene en Robin
  2. Actinidia arguta 'Issai'(Kiwibes zelf bestuivend) apos&apos
  3. Actinidia arguta 'Ken's Red' (Kiwibes, vrouw)  Ernst
  4. Actinidia arguta 'Weiki' (Kiwibes, man) Louise
  5. Actinidia arguta 'Issai' (Kiwibes zelf bestuivend) .........................................
  6. Actinidia deliciosa ‘Jenny’ (Kiwi zelf bestuivend) Mevr. Scharrenberg

J:

  1. Lycium barbarum (Gojibes) ................
  2. Ribes nigrum 'Ojebijn' (Zwarte bes) ................................
  3. Ribes rubrum 'Witte Parel' (Witte bes) ............................
  4. Ribes rubrum 'Jonkheer van Tets' (Rode bes) ......................
  5. Lonicera kamtschatica 'Morena' (Honingbes) ..............................................
  6. Lonicera kamtschatica 'Fialka' (Honingbes) ..........................................
  7. Vaccinum vitis-idaea 'Red Candy' (Rode bosbes, vossenbes) ...............................
  8. Vaccinum vitis-idaea 'Red Candy' (Rode bosbes, vossenbes) ...............................
  9. Vaccinum macrocarpon 'Early Black' (Cranberry, veenbes) ...................................
  10. Vaccinum macrocarpon 'Early Black' (Cranberry, veenbes) ................................
  11. Vaccinum corymbosum ‘Patriot’ (Blauwe bes) .........................
  12. Vaccinum corymbosum ‘Patriot’ (Blauwe bes) .........................................
  13. Vitis vinifera ‘Merlot’ (Druif)...............
  14. Vitis vinifera ‘Sauvignon Blanc’ (Druif) ..............................
  15. Rubus xanthocarpus (Gele kruipframboos) Gestolen

K:

  1. Lycium barbarum (Gojibes) Kruidenkwekerij de Kruidenkar
  2. Ribes nigrum (Zwarte bes) ....................................
  3. Ribes rubrum (Witte bes) ................................
  4. Ribes rubrum (Rode bes) .................
  5. Rubus tayberry (Taybes, braamframboos) ................
  6. Rubus fruticosus ‘Black satin’ (Braam) ...........................
  7. Rubus idaeus (Framboos) ..............................
  8. Rubus idaeus (Framboos) .....................................
  9. Vitis vinifera ‘Merlot’ (Druif) Fam. Henk en Wil van der Ziel
  10. Vitis vinifera ‘Sauvignon Blanc’ (Druif) gereserveerd
  11. Ribes uva-crispa (Kruisbes) gereserveerd
  12. Ribes uva-crispa (Kruisbes) gereserveerd
  13. Rubus x loganbaccus (Loganbes, braam-framboos) gereserveerd
  14. Rubus ursinus x idaeus 'Thornless Boysenberry' (Boysenbes, braamframboos) gereserveerd
  15. Rubus phoenicolasius (Japanse wijnbes) gereserveerd
meer

 

 

 

18
Jun
Het begin
18
Jun
Tuinieren op een balkon, op 10 hoog